Jaki zestaw kosmetyków warto podarować kobiecie na urodziny?

Po zestaw kosmetyków na prezent sięga naprawdę mnóstwo osób. Z takiego podarunku ucieszą się w szczególności przedstawicielki płci pięknej, co raczej nikogo nie dziwi. Aby jednak mama, siostra bądź przyjaciółka była zadowolona z prezentu, kosmetyki należy starannie wybrać. Na szczęście, w sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziemy naprawdę sporo interesujących propozycji.

Postaw na kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Przedstawicielki płci pięknej na pewno ucieszą się z kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy. Trzeba jednak jak najstaranniej je wybrać. Powinniśmy mieć świadomość tego, jaki rodzaj cery posiada kobieta, którą zamierzamy obdarować. W drogeriach znajdziemy jednak preparaty przeznaczone do każdego rodzaju cery. Osobom ze skórą tłustą i skłonną do niedoskonałości na pewno pomogą intensywnie oczyszczające żele, jak również hydrolat z czystka ladanowego. Kobieta posiadające cerę płytko unaczynioną będzie na pewno zadowolona z delikatnego kremu wzbogaconego substancjami wzmacniającymi naczynia krwionośne. Mowa tu chociażby o ekstrakcie z ruszczyka kolczastego, jak również o ekstrakcie z aloesu. Jeśli kobieta, której chcemy wręczyć prezent posiada skórę suchą, ucieszy się z kremu bogatego w oleje roślinne. 

A może kosmetyki do ciała?

Kobiecie, która chce o siebie dbać, przydadzą się również kosmetyki do ciała. Wydaje się, że najlepiej będzie wybrać takie, które posiadają naturalne składy. Śmiało można zainwestować w żel pod prysznic bądź w olejek myjący. Idealnym wyborem będzie także balsam bądź masło do ciała. Postarajmy się o preparaty o atrakcyjnych zapachach. Można postawić na aromat owoców bądź kwiatów. Każdej przedstawicielce płci pięknej przyda się również dobry jakościowo peeling. Można postawić na solny, cukrowy bądź kawowy. Najlepiej postawić na peeling ujędrniający, który zapobiegnie powstawaniu pomarańczowej skórki, określanej także mianem cellulitu.