Jakie kosmetyki podarować nastolatce?

Zestaw kosmetyków na prezent (https://www.bee.pl/12146-zestawy-kosmetykow) to naprawdę doskonały pomysł. Ucieszy się z niego zarówno kobieta dojrzała, jak i nastolatka. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z konieczności wyjątkowo starannego ich wyboru. Nastolatki posiadają bowiem wyjątkowo wrażliwą i delikatną cerę, która wymaga szczególnej troski. Na szczęście, w sklepach z kosmetykami znajdziemy wiele tych, które dedykowane są właśnie nastolatkom.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji nastoletniej cery?

Każdy, kto chce podarować prezent kosmetyczny nastolatce, powinien wiedzieć, jaki rodzaj cery ona posiada. Sporo nastolatek posiada cerę problematyczną, trądzikową. Jeżeli taki rodzaj skóry ma dziewczynka, której chcemy wręczyć prezent, możemy podarować jej na przykład oczyszczający żel do twarzy z węglem aktywowanym. Posiada on bowiem silne właściwości oczyszczające. Warto byłoby zaufać także delikatnym kremom, które posiadają lekką konsystencję. Jeśli cera nastolatki nie jest problematyczna, sprawdzi się większość kosmetyków dedykowanych młodej cerze. W roli toniku świetnie sprawdzą się hydrolaty. W przypadku skóry tłustej, śmiało można postawić na hydrolat z zielonej herbaty. Jeżeli skóra nastolatki jest zdrowa, przydać może się jej hydrolat z róży damasceńskiej. 

Co jeszcze warto podarować nastolatce?

Nastolatka na pewno ucieszy się z kosmetyków, dzięki którym kąpiel będzie przyjemniejsza. Można więc postawić na zestaw kosmetyków kąpielowych. Wydaje się, że całkiem dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie musujących kul do kąpieli. Warto zainteresować się w szczególności tymi o naturalnych składach, wzbogaconymi o płatki suszonych kwiatów. Mogą to być na przykład róże bądź bławatki. Nastolatka na pewno ucieszy się także z pudru do kąpieli. W niektórych drogeriach możemy znaleźć puder brokatowy. Pachnący słodyczami balsam do ciała także może okazać się całkiem trafionym rozwiązaniem. Prezent warto atrakcyjnie opakować, aby jego otwieranie było przyjemne.